محصول مورد نظر با موفقیت به سبد خرید افزوده شد.

سرویس و نگهداری دیزل ژنراتور

درباره ما

نگهداری و تعمیرات دیزل ژنراتور

به دلیل هزینه های بالای تعمیر و نگهداری دیزل ژنراتور و سرویس های دوره ای (اورهال)، این موضوع به یکی از مسایل مهم برای دارندگان دیزل ژنراتور تبدیل گردیده است. در این راستا نشرنیرو با بهره گیری از تیم متخصص و متعهد خود اقدام به ارائه خدمات به صورت زیر نموده است:

 • نگهداری و تعمیرات دوره ای
 • در این بسته با توجه به شرایط و درخواست کارفرما قراردادی تنظیم گردیده و متناسب با شرایط آن نشرنیرو متعهد می گردد تا به صورت ماهیانه سرویس ها دیزل ژنراتور را انجام دهد. در این بسته متخصصین ما به صورت ماهیانه در محل نصب دیزل ژنراتور حضور پیدا کرده و اقدام به بررسی شرایط فیزیکی و کارکردی دیزل ژنراتور می نمایند و گزارشی کامل از وضعیت دستگاه و اقدامات انجام شده در اختیار شما قرار می دهند. تمامی اقدامات انجام شده بر روی دیزل ژنراتور و یا قطعات تعویض شده به صورت کاملا شفاف به شما ارائه خواهد شد و این اطمینان به شما داده می شود تا کنترلی دقیق بر روی هزینه های تعمیر و نگهداری دستگاه داشته باشید. همچنین در صورت نیاز به تعویض قطعه و یا سرویس  دستگاه، تمامی اقدامات در محل نصب دیزل ژنراتور صورت گرفته تا از هزینه های حمل و نقل دستگاه چشم پوشی شود.

 • تعمیرات
 • در صورت بروز مشکل در کارکرد دیزل ژنراتور شما می توانید با متخصصین نشرنیرو تماس گرفته و از خدمات در محل ما استفاده کنید. تمامی اقدامات انجام شده بر روی دیزل ژنراتور و یا قطعات تعویض شده به صورت کاملا شفاف به شما ارائه خواهد شد و این اطمینان به شما داده می شود تا کنترلی دقیق بر روی هزینه های تعمیر دستگاه داشته باشید.

  برخی از مشکلات عمومی دیزل ژنراتور:

 • روغن ریزی در دیزل ژنراتور:
 • روغن ریزی در دیزل ژنراتور می توانند به علت استهلاک یک قطعه، سوختن واشر، اتصال نادرست یک قطعه، دمای محیطی بالا و یا تهویه نادرست دستگاه می باشد . یکی از مهمترین عواملی که باعث روغن ریزی در دیزل ژنراتور می شود عدم بازرسی و نگهداری دوره آن می باشد. در طی سالیان برخی از قطعات دیزل ژنراتور به دلیل لرزش های دستگاه به خاطر بارهای لحظه ای و یا استفاده از قطعات غیر اصلی فرسوده می گردد. همچنین عدم دقت کافی در اتصال قطعات می توانند باعث روغن ریزی گردد. واشر سر سیلندر یکی از قطعاتی است که در طول زمان می بایست در سرویس های دوره ای تعویض گردد. در صورتی که دیزل ژنراتور شما قدیمی است و یا ساعت کارکرد بالایی دارد می بایست در اولین فرصت اقدام به تعویض واشر سر سیلندر نمایید. قبل از نصب واشر سر سیلندر اقدام به تمیز کردن محیط ان نمایید. هرگز از روغن های غیر استاندارد استفاده ننمایید.

 • روغن ریزی واشرها در دیزل ژنراتور:
 • روغن ریزی واشرها در دیزل ژنراتور می تواند به خاطر استهلاک یک قطعه , سوختن واشر سرسیلندر و یا عدم اتصال بدست یک قطعه در دیزل ژنراتور و همچنین عدم بازرسی و نگهداری دوره ای می باشد . قطعات در دیزل ژنراتور می توانند در طی دوره های مختلف به علت لرزش دستگاه به خاطر بارهای لحظهای و یا عدم استفاده از قطعات اصلی مستهلک کردند .واشرهای دیزل ژنراتور در گذر زمان مستهلک می گردد و می بایست طی سرویس های دوره ای تعویض گردد .در صورتی که دیزل ژنراتور شما در دمای بالا و یا محیطی گرم و خشک کار می کند واشرها به آسانی دچار آسیب می گردد .مهمترین علت روغن ریزی واشرها عدم بازرسی و سرویس و نگهداری دیزل ژنراتور در دوره های زمانی معین می باشد .برای جلوگیری از این امر پیچ های دیزل ژنراتور را برسی نمایید . برای این امر به صورت دیداری پیچ ها و واشرها را برسی نمایید .همچنین با مشاهده زیر دستگاه می توانید روغن ریزی دستگاه رو برسی کرده و در صورت مشاهده روغن اقدام به تعمیر دستگاه نمایید.

 • روشن ماندن ژنراتور پس از " بازگشت برق ":
 • در برخی از موارد پس از بازگشت برق سراسری دیزل ژنراتور همچنان بکار خود ادامه می دهد و این نگرانی را برای شما ایجاد خواهد کرد که دستگاه دچار اشکال شده است .در هنگام برق رفتگی و یا ایجاد اختلال در شبکه دیزل ژنراتور به صورت اتوماتیک روشن شده و تامین برق را بر عهده می گیرد اما پس از مدتی اختلال در شبکه رفع شده اما دیزل ژنراتور همچنان به کار خود ادامه می دهد. دلیل وقوع این امر بروز یکی از موارد زیر می باشد:

  1. پنل دستگاه را بررسی کنید : ممکن است پنل دیزل ژنراتور برق مصرفی را از شبکه دریافت می کند و دیزل ژنراتور زمان خنک سازی خود را طی می کند. زمان خنک سازی معمولا 5 دقیقه می باشد. برق شبکه پارامتر های لازم برای استفاده مصرف کننده ها را دارا نمی باشد.
  2. پنل دستگاه را راه اندازی مجدد کنید.
 • صدای دیزل ژنراتور :
 • صدا دیزل ژنراتور را بر حسب db ( دسی بل ) در محیط باز بررسی می کنند. صدای استاندارد برای یک دیزل ژنراتور کانوپی و یا آکوستیک شده با رعایت فاصله ی 1 متری از دستگاه در محیط باز در نظر گرفته شده است. در صورتی که صدایی کمتر از میزان یاد شده مورد نیاز شماست اقداماتی برای کاهش صدا قابل انجام است. میزان صدای استاندارد پس از انجام اقدامات یاد شده در فاصله 1 متری db75 است. در صورتی که همچین نیاز به کاهش صدای دستگاه وجود دارد هزینه های اقدامات لازم به شدت افزایش می یابد همچنین لازم به ذکر است در بهترین حالت و پس از مصرف هزینه های بالا حداقل صدای دستگاه به 65db خواهد رسید.