موتور دیزل

موتور دیزل | diesel engine

موتور دیزل | diesel engine

موتور های دیزلی از جمله موتور های احتراقی درون سوز می باشد که که با پاشش سوخت بر روی هوای فشرده شده باعث انفجار درون سیلندری و به دنبال آن ایجاد نیروی محرکه خروجی می گردد. اساس کار موتور های دیزلی با فشرده سازی هوا شروع می گردد. با فشرده شدن هوای درون سیلندر دمای آن به قدری بالا رفته که با پاشش سوخت در هوای متراکم شده باعث انفجار درون سیلندری می گردد. این در حالیست که در موتور های بنزینی برای وقوع این انفجار از شمع جرقه زن استفاده می گردد.
موتور دیزل | diesel engine توسط رادولف دیزل در سال ۱۸۹۲ ابداع گردید و با گذشت یک دهه از ابداع آن توجه بسیاری از صاحبان صنایع را به خود جلب کرد. هرچند موتور های دیزل امروزی دارای تفاوت های بسیاری با نمونه اولیه تولید شده توسط رادلف دیزل می باشند ولی اساس کار آن ها از همان اصول اولیه پیروی می کند.
موتور دیزل | diesel engine را میتوان به شیوه های گوناگونی تقسیم بندی نمود. این تقسیم بندی می تواند بر تعداد دفعات احتراق در هر دور گردش میللنگ و یا برحسب میزان قدرت تولیدی موتور دیزل باشد. همچنین میتوان موتور های دیزل را به ۲ دسته دو زمانه و چهار زمانه تقسیم بندی نمود. سیکل موتور های دو ازمانه از دو مرحله تشکیل شده است که به آن زمان اول و زمان دوم گفته می شود. اما در موتور های چهاز زمانه این سیکل از چهار مرحله تنفس ، تراکم ، قدرت و تخلیه تشکیل شده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد موتور دیزل به بخش مقالات وب سایت مراجعه فرمایید.

نشرنیرو واردکننده و عرضه کننده انواع موتور دیزل در توان های مختلف

با ۱ سال گارانتی و ۱۰ سال خدمات پس از فروش 

انواع موتور دیزل در مجموعه نشرنیرو