محصول مورد نظر با موفقیت به سبد خرید افزوده شد.

انرژی چین - انرژی گاید - محافظ کابل

درباره ما

انرژی چین، انرژی گايد و يا همان محافظ كابل خودمان در حقيقت قطعات پليمری از جنس پلی آميد می باشند كه با خاصيت ضد سايشی، توانايی رفت و برگشت به ميزان خيلی زياد و در طول محور حركت را دارند و اين در شرايطی است كه ميزان خمش كابل از يك مقدار مشخص كمتر نمی شود.

در صورتيكه كابل را به دفعات از يك نقطه به چپ و راست خم نماييد، بعد از چند حركت سيمهای داخلی تحت كشش قطع می شوند. در صورتيكه اگر كابل را حول يك دايره خم و راست نماييد زمان قطع شدن به شدت به تعويق می افتد. وظيفه اصلی انرژی چین ها همين است. از جمله وظايف ديگر آن حفاظت از كابل در برابر بر خورد اشياء و يا قطعات با سيم ها و كابل ها می باشد. بعضي از انرژی گايدها به گونه ای طراحی شده اند كه سفاله تراش و يا جرقه در دستگاههای هوابرش و يا پلاسما جلوگيری می نمايد.

چند نكته را در انرژی چين ها حتما لحاظ نماييد.

  1. طول انرژی چین ها داراي محاسبات ساده ای است . نصف طول حركت بعلاوه طول منحنی حركت بعلاوه يه مقدار خيلی كم بخاطر من دقيقا همون دلتا ام كه در عكس زير نوشته شده . تا اگر يه روزی به دلايلی چندتا از قطعات پلاستيكی انرژی چین|| ها شكست، صاحب دستگاه چند تا يدك داشته باشد. اين يكی از سوالات اساسی ذهن من بود كه ميزان دلتا ام چگونه محاسبه می شود تا بعد از شكسته شدن چندتا از قطعات و جايگزين نمودن، مقدار آن برايم بدست آمد.
  2. كابل ها بايد در كف انرژی چين ها بطور منظم در كنار يكديگر قرار بگيرند. مانند شكل بالا. بعضي وقتها انرژی چين ها برای ما بيشتر دردسر ساز می شوند. دوستانی كه به دلايلي مثلا هزينه، (مثل اصفهانی ها) انرژی را كوچك انتخاب می كنند و كابلها را روی هم روی هم قرار می دهند، در بعضی مواقع كابلها اجازه خم خوردن بزرگ را نمی يابند و بصورت مقطعی درون خود انرژی چين خم موضعي می خورند. اين خم كه خيلي بد می باشد شرايط قطع و وصل برای دستگاه ايجاد می كند، مثلا بعضی وقتها درايوها آلارم می دهند بعضی وقتها نمی دهند. پس يكی از شرايط دستگاه خوب داشتن انرژی چين مناسب است
  3. مغز متفكری كه انرژي چين ها را طراحي كرده می توانسته يك مدل برای همه كابلها در نظر بگيرد اما به آنها تنوع داده است. يكی از علل تنوع در كاربرد دستگاه می باشد . مدل انرژی چين دستگاه هوابرش با انرژی چين دستگاه چوب فرق مي كند. يكی ديگر از علل سرعت حركت می باشد . بعضی از انرژی گايدها قابليت حركت تا سرعت 10 متر بر ثانيه و بيشتر را دارند اما بعضي از آنها با سرعت 5 متر بر ثانيه در عرض دو دقيقه متلاشی می شود. اين مطلب در كاتالوگهای انرژی چين ها موجود می باشد. سومين چيزی كه الان به ذهنم می رسد نوع كاربرد است. ديده ام كه براي انتقال لوله آب هم از انرژی چين استفاده شده است. انتقال لوله گاز و اكسيژن، لوله های روغنكاری، لوله های پنوماتيك بادی و …

برای مشاوره و تهیه انواع انرژی چین با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

آموزش نحوه کارکرد انرژی چین