محصول مورد نظر با موفقیت به سبد خرید افزوده شد.

کارواش ( واترجت ) چیست ؟

کارواش یا واترجت ها وسایل شوینده برقی هستند که با قابلیت بالا بردن فشار آب ، در مقیاس های خانگی ، نیمه صنعتی و صنعتی از آنها برای شست و شو و تمیز کردن اتومبیل ها ، ماشین آلات سبک و سنگین ، نمای ساختمان ها و نیز محوطه ها و فضاهایی مانند پارکینگ ها و کشتارگاه ها و حتی برای رنگ بری و رسوب زدایی و... استفاده می گردند. کارواش ها در واقع پمپ آبهای پیستونی هستند که به پمپ کارواش معروف شده اند و با قدرت های متفاوت طراحی و تولید می گردند.

موتور پمپ کارواش ها به دو صورت تکفاز که معمولاً مصارف خانگی و نیمه صنعتی داشته و یا سه فاز که غالباً دارای مصارف صنعتی می باشد، تولید می گردند. علاوه بر تکفاز و سه فاز بودن برق مصرفی کارواش ها، فاکتور بسیار مهم و تعیین کننده برای انتخاب آنها قدرت کارواش بوده ، که با میزان فشار خروجی آب آن بر حسب بار ( bar ) سنجیده میشود . دستگاههای کارواش که برای مصارف خانگی مورد استفاده قرار میگیرند عموماً از فشار حدود 90 بار شروع میشوند ، که هر چه میزان این فشار بالاتر رود دستگاه ها نیمه صنعتی و صنعتی تر می گردند، دستگاه های تا فشار حدود 130 یا 140 بار غالباً برای مصارف خانگی و مقادیر بیشتر برای مصارف نیمه صنعتی و صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند.

بخشها و لوازم کارواش

کارواش ها از قسمت ها، قطعات و لوازم مختلفی تشکیل شده اند که از مهم ترین آن ها می توان به بخش ورودی آب ، موتور ، بدنه یا شاسی ، شلنگ کارواش ، تفنگ آب پاش ، لانس ( نازل ) و مخزن مواد شوینده اشاره کرد که در این میان جنس موتور از نظر قدرت و دوام و طول شلنگ به دلیل قدرت مانوری که زمان کار در اختیار مصرف کننده می گذارد از اهمیت خاصی برخوردار هستند.

  • ورودی آب : تغذیه آب مورد نیاز کارواش از این قسمت بوده که معمولا توسط شلنگ به سیستم آب راسانی که ممکن است آب شهر یا مخزن و غیره باشد متصل شده و از این ناحیه آب وارد موتور کارواش می گردد. در برخی مدلها در این قسمت فیلترهایی تعبیه می گردد که از ورود آشغال به موتور و آسیب زدن به آن جلوگیری شود.
  • موتور : در کارواش , موتورها با قدرتهای مختلف طراحی و تولید می گردند که تعیین کننده قدرت کارواش می باشند. در کارواش های خانگی موتور بصورت الکتروپمپ بوده که داخل بدنه جا داده می شود ولی در کارواش های نیمه صنعتی و صنعتی با بالا رفتن قدرت ، سیستم موتور به صورت یک پمپ تک بوده که با یک الکتروموتور کوبل شده و غالباً بر روی یک شاسی چرخدار قرار گرفته و روی آن نصب می گیرد.
  • بدنه یا شاسی : بدنه قسمتی است که سیستم موتور داخل آن جا داده شده و دارای کلید خاموش و روشن و در برخی مدلها تنظیم قدرت پمپ می باشد. در مدلهای صنعتی و نیمه صنعتی همانطور که بیان شد بجای استفاده از بدنه ، پمپ که با یک الکتروموتور کوبل شده برروی شاسی نصب می گردد.
  • شلنگ : شلنگ در کارواش ها قسمت بدنه یا پمپ را به تفنگ آب پاش متصل می کند و معمولاً می بایست از لایه های سیمی تشکیل شده باشد که مقاومت و دوام کافی را دارا باشد. همانطور که در بالا گفته شد طول شلنگ به دلیل قدرت مانوری که زمان کار در اختیار مصرف کننده قرار میدهد از اهمیت خاصی برخوردار است .
  • تفنگ آب پاش : قطعه ای شبیه تفنگ که بین شلنگ و نازل قرار گرفته که با فشردن اهرم آن توسط کاربر آب با فشار از نازل خارج شده و میتوان از کارواش استفاده کرد ، با رها کردن اهرم جریان آب قطع می گردد. در برخی از مدل ها سیستم خاموش کردن خودکار تعبیه شده ، به این صورت که در زمان عدم نیاز به استفاده از کارواش و تنها با رها کردن اهرم تفنگی و قطع شدن جریان آب ، موتور کارواش به صورت خودکار خاموش می شود که این امر به افزایش طول عمر موتور و کاهش مصرف برق بسیار کمک می نماید .
  • لانس ( نازل ) : نازل قطعه ایست که به قسمت جلوی تفنگ متصل شده و وظیفه هدایت و رساند آب به سطح کثیف را دارد. در برخی مدلها وجود نازلهای متفاوت یا امکان تغییر حالت دادن نازل که امکان پاشش آب با زوایای مختلف را فراهم می نماید، راندمان استفاده برای عملکردها و شستشوی سطوح مختلف را بسیار بالا می برد.
  • مخزن مواد شوینده : در برخی از مدلها مخزنی در نظر گرفته شده که غالباً به قسمت تفنگی متصل می شود و کاربر می تواند مواد شوینده را داخل آن ریخته و زمان استفاده از کاواش آب خروجی با مواد شوینده ترکیب شده و قدرت پاک کنندگی را افزایش می دهد.

مزایای استفاده از کارواش

از مزایای استفاده از کارواش میتوان به صرفه جویی در زمان ، نیروی کار و همچنین صرفه جویی در مصرف آب اشاره کرد. به دلیل بالا بودن فشار آب در کارواش ، عملیات شستشو با سرعت خیلی بیشتری نسبت به سیستم شلنگ آب معمولی انجام می پذیرد که سرعت بیشتر به معنای زمان کمتر و نیروی انسانی کمتر خواهد بود. سیستم تقویت فشار آب توسط پمپ کارواش و همچنین نحوه خروج و پاشش آب از نازل و نیز قطع و وصل بسیار سریع و راحت جریان آب ، میزان آب مصرفی را حدود 50 تا 70 درصد نسبت به روشهای شستشوی سنتی کاهش می دهد. در استفاده از کارواش ها می بایست به دمای آب توجه گردد ، برای استفاده از آب داغ هر کارواش مناسب نبوده و باعث آسیب دیدن آن می شود ، لذا در صورت لزوم استفاده از آب داغ در زمان شستشو می بایست پمپ کارواش های مخصوص آب داغ تهیه و استفاده گردد .

 

5 آیتم

جدولی  لیست 

5 آیتم

جدولی  لیست 

پرفروش ترین ها

محصولی مطابق با انتخاب وجود ندارد.