محصول مورد نظر با موفقیت به سبد خرید افزوده شد.

پمپ خورشیدی

پمپ خورشیدی

در این نوشته به بررسی پمپ خورشیدی و یا پمپ DC می پردازیم. اطلاعات گردآوری شده در این نوشته برای پمپ AC نیز قابل استفاده می باشد. پمپ خورشیدی برای چاه هایی با عمق کم و عمیق، پر کردن تانکرهای آب، آبیاری، سیستم های آبیاری تحت فشار و بسیاری دیگر از مصارف کاربرد دارد. آگاهی از اطلاعات ارائه شده در این نوشته برای مصرف کنندگان و اجراکنندگان سیستم های خورشیدی می تواند بسیار مفید بوده و اطلاعات سودمندی را در اختیار آنها قرار دهید. پمپ خورشیدی از بسیاری جهات دارای تفاوت با پمپ AC می باشد. استفاده از پمپ های دیزلی یا بنزینی در نقاطی که دسترسی به برق وجود ندارد بسیار گسترده می باشد. با توجه به در دسترس بودن انرژی خورشیدی در تمامی مناطق می توان از پمپ های خورشیدی نیز استفاده نمود. استفاده از پمپ خورشیدی در شرایطی که نیاز به پمپاژ آب در طول روز بوده بسیار مناسب می باشد.

مزایا پمپ خورشیدی

پمپ های خورشیدی در انواع مختلفی به بازار عرضه می گردد. یکی از رایج ترین پمپ DC در بازار با نام پمپ گازوئیل معروف می باشد که از آن برای پمپاژ گازوئیل از بشکه استفاده می شود. همچنین انواع مختلفی از پمپ های دیافراگمی و پیستونی نیز در بازار موجود می باشد. از جمله مزایا پمپ خورشیدی می توان به قیمت مناسب آن برای چاه های نیمه عمیق اشاره نمود. همچنین نصب و راه اندازی پمپ خورشیدی به نسبت سایر پمپ ها بسیار آسان می باشد. برخی از پمپ های خورشیدی به دلیل دبی پایین کاربرد فراوانی در چاه هایی با حجم آب پایین دارند چرا که لا استفاده از پمپ های AC به سرعت آب چاه تمام می شود اما با استفاده از پمپ DC میتوانیم آبی با حجم کمتری را به طور پیوسته استخراج نماییم. همچنین با استفاده از پمپ خورشیدی صرفه جویی بالایی در هزینه های برق و یا سوخت فسیلی می شود.

پمپ خورشیدی

نحوه کار پمپ خورشیدی

به طور معمول سیستم پمپ های خورشیدی از پنل خورشیدی، اینورتر و پمپ خورشیدی تشکیل شده است. انرژی خورشید به وسیله سولار پنل به انرژی الکتریکی تبدیل شده و پس ازآن با توجه به نوع پمپ، ور درصورت وجود اینورتر، ولتاژ را برای کارکرد پمپ مناسب و در اختیار آن قرار میدهد. در حالت عمومی ولتاژ مورد نیاز پمپ های خورشیدی DC بوده و نیازی به اینورتر نمی باشد و شما می توانید به راحتی و با اتصال پمپ به پنل، پمپاژ آب را انجام دهید. در صورتی که بخواهید پمپی با ولتاژ ورودی AC را با استفاده از سیستم خورشیدی راه اندازی کنید به اینورتر نیاز خواهید داشت. اینورتر ولتاژ 12 ولت DC پنل خورشیدی را به 220 ولت AC  تبدیل کرده و در اختیار پمپ قرار می دهد.

انواع سیستم پمپ خورشیدی

  1. پمپ خورشیدی 3 فاز : این سیستم از پنل خورشیدی، یک اینورتر DC به  AC3 فاز و 1 پمپ 3 فاز تشکیل شده است. سولار پنل ها به صورت مستقیم به اینورتر متصل شده اند. این سیستم برای چاه های عمیق بسیار مناسب می باشد و همچنین امکان پمپاژ آب در هوای ابری را نیز فراهم می سازد.
  2. پمپ خورشیدی – پمپ دیزل : این نوع از سیستم ها مناسب مزارع بزرگ بوده و هزینه اجرای آم برای مزارع کوچک مقرون بصرفه نمی باشد.
  3. پمپ خورشیدی کوچک : این نوع از پمپ ها DC بوده و برای آبیاری هایی با دبی پایین مناسب می باشد. همچنین هزینه نصب و راه اندازی آن بسیار پایین می باشد.

 

3 آیتم

جدولی  لیست 

3 آیتم

جدولی  لیست 

پرفروش ترین ها

محصولی مطابق با انتخاب وجود ندارد.