محصول مورد نظر با موفقیت به سبد خرید افزوده شد.

سمپاش

سم پاشی به دو صورت گرد پاشی و گرانول پاشی مورد استفاده قرار می گیرد .

این سموم در یک برنامه سم پاشی باید به طور یکنواخت و منظم بر روی گیاه و یا نقاط مورد نظر پاشیده شوند و به همین منظور مناسب ترین راه برای تبدیل مایع محلول به قطره سمی دستگاه سم پاش می باشد

اجزا تشکیل دهنده سم پاش بستگی به نوع آن معمولا شامل : مخزن، لوله ها، اتصالات، پمپ ها، توربين هاي توليد جريان شديد هوا، موتورهاي الكتريكي، نازل ها، صافي ها و بوم ها می باشد .

آنچه كه در توليد قطرات سمي از اهميت بسزایی برخوردار است توجه به موارد استفاده در آن است، مشخصاتی که باید مناسب با اهداف مورد نظر در سم پاشی باشد به طور مثال : ارزيابي قطر قطرات، تعداد قطرات در واحد سطح و همچون چگونگي پراكنش می باشد. محاسبه اندازه قطر قطرات سمی بر حسب میکرون می باشد به همین منظور از كارت هاي حساس به آب و يا روغن مورد استفاده قرار می گیرد به همین منظور در موقع کار تعدادي از اين كارت ها را به فاصله های معين و متعدد در زير دستگاه سم پاش قرار داده می شود پس از دیده شدن قطرات ریز و آبی رنگ با استفاده از دستگاه ویژه بنام اپتوماكس و يا مقايسه با كارت هاي شاخص، سه مشخصه شامل قط، تعداد و پراكنش قطرات را ارزيابي می شود که به همین منظور متناسب با هدف مورد نظر روش های سم پاشی اصلاح خواهد شد.

 

 نازل چیست ؟

یکی از اجزای مهم تشکیل دهنده سمپاش ها که نقش بسزایی در کیفیت و همچنین قطر قطرات دارد نازل نام دارد ، نازل ها از مدل ها و نام های زیادی تشکیل شده ولی به طور کلی نازل ها از دو بخش اصلی تشکیل شده که عبارتند از :

۱- نازل های مخروط پاش

۲- نازل های بادبزنی

 

نازل مخروط پاش چیست ؟

اصولاً استفاده از این نوع نازل ها برای از بین بردن حشرات و قارچ های سمی می باشد و برای علف پاشی و گیاهان توصیه نمی شود ، ولی گاهی با استفاده از یک ابزار خاص که در پشت آن نصب شده به صورت مخروط تو خالی که طرفداران بیشتری دارد استفاده می شود .

 

 

نازل بادبزنی چیست ؟

در زمان هایی که صرفاً سمپاش با نازل مخروط پاش در دسترس داریم و ناچار از علف پاشی هستیم ، نازل پلی جت یا همان شره ای را می توان جایگزین کرد ، پس به این ترتیب نازل مخروط پاش را از سر لانس باز و به جای آن نازل پلی جت یا همان شره ای قرار می گیرد پس به این صورت خروجی نازل از حالت مخروط پاش به حالت بادبزنی تبدیل می شود .

 

نکته مهمی که اهمیت دارد نازل ها علاوه بر شکل پاشش نقش های دیگری بر عهده دارند که عبارتند از‌:

۱- میزان خروجی نازل که بر حسب لیتر بر دقیقه محاسبه و در فشار ثابت که به عنوان دبی نازل عنوان می شود.

۲- زاویه پاشش که همیشه با ارتفاع بوم و یا نازل از روی محصول نسبت عکس دارد و یا به عنوان دیگر به علت ناهمواری زمین ناچار به افزایش ارتفاع بوم سمپاشی باشیم لازم به ذکر است که به همان نسبت زاویه پاشش کاهش می یابد.

 

سمپاش دستی چیست ؟

سمپاش دستی به دو صورت سمپاش دستی فشار ثابت و سمپاش دستی فشار متناوب تقسیم می شود که سمپاش های دستی اغلب برای از بین بردن حشرات خانگی و گلخانه های استفاده می شود که دارای یک تلمبه است که فشارش به وسیله تلمبه زدن تامین می شود .

 

سمپاش پشتی موتوری چیست ؟

سمپاش های موتوری دارای انواع زیادی هستند که عبارتند از : سمپاش پشتی ، سمپاش فرغونی و سمپاش زنبه ای.

 

سمپاش های پشتی از دو مدل سمپاش پشتی گانی یا همان لانسی و سمپاش پشتی خرطومی تشکیل شده اند که سمپاش های پشتی گان دار بیشتر در سمپاشی درختان و کشت های کشاورزی استفاده می شود ولی از سمپاش های خرطومی بیشتر در سمپاشی کشت های زراعی استفاده می شود.

 

سمپاش های فرغونی دارای یک شاسی چرخدار برای انتقال راحت و یک مخزن ذخیره سم که معمولاً 100 تا 200 لیتری و یک موتور بنزینی که در انواع مدل ها و برند ها موجود می باشد و همینطور یک پمپ پیستونی تشکیل می شود ، همچنان مخزن سمپاش فرغونی از نوع پلی اتیلن بوده و مقاوم در برابر سم و محیط های اسیدی می باشد ، موتور سمپاش فرغونی معمولاً ۲ تا ۳ اسب بخار بوده و به صورت دو زمانه و چار زمانه موجود می باشد و دبی پمپ پیستونی سمپاش ها نیز بین ۱۵ تا ۲۰ لیتر بر دقیقه می باشد و همچنین از سمپاش های فرغونی بیشتر برای باغ های میوه ویا درختان بزرگ و مرغداری و دامداری استفاده می شود.

 

سمپاش زنبه ای چیست ؟

سمپاش های زنبه ای تشکیل شده از یک شاسی بدون چرخ با دو دسته ولی سمپاش های زنبه ای نیز مانند سمپاش های فرغونی دارای یک موتور دور پایین و یک پمپ پیستونی تحت فشار می باشند ولی سمپاش های زنبه ای فاقد مخزن ذخیره سم می باشند ، سمپاش زنبه ای بیشتر برای مصارف در مناطق کوهستانی و صعب العبور به جهت جابجایی راحت مورد استفاده قرار می گیرد نکته حائز اهمیتی که برای خرید سمپاش زنبه ای و سمپاش فرغونی باید توجه کرد این است که موتور سمپاش از نوع دور پایین باشد که از اصطحلاک سیستم سمپاش جلوگیری به عمل بیاورد.

 

سمپاش پشت تراکتوری چیست ؟

سمپاش تراکتوری یا سمپاش پشت تراکتوری به نوعی از سمپاش ها گفته می شوند که که بر پشت تراکتور بسته می شوند که با نیروی محرکه سه شاخ تراکتور باعث سمپاشی می شود ، مخزن سم پاش پشت تراکتوری معمولاً از جنس پلی اتیلن و یا گالوانیزه ساخته می شود که بر روی یک شاسی به همراه دو چرخ سوار می شوند و به پشت تراکتور بسته می شود.

 

38 آیتم

جدولی  لیست 

38 آیتم

جدولی  لیست 

پرفروش ترین ها

محصولی مطابق با انتخاب وجود ندارد.