محصول مورد نظر با موفقیت به سبد خرید افزوده شد.

کلید مینیاتوری

فیوز مینیاتوری چیست؟

فیوز مینیاتوری یا کلید مینیاتوری از جمله کلیدهایی هستند  که در مقابل تغییرات جریان ( اعمل جریانی بیش از ظرفیت فیوز )  به سرعت جریان مدار را قطع می کند. به عبارت دیگر این فیوزها در برابر اضافه جریان تحمیل شده به مار حساسیت بالایی دارند و با توجه به طراحی های صورت گرفته برای ظرقیت مدار در صورت اعمال جریان اضافه بار با قطع کردن مدار از آن محافظت می نمایند. مکانیزم عملکرد فیوز مینیاتوری دارای 2 حالت مختلف می باشد. اولین حالت بر مبنای عملکرد بیمتالی بوده که وظیفه آن حفاظت اضافه بار می باشد و دومین عملکرد آن مغناطیسی بوده که از مدار در مقابل اتصال کوتاه حفاظت می نماید. از لحاظ ساختاری تشخیص اضافه جریان بر عهده یک فلز ( بیمتال ) می باشد که با عبور جریان بیش از مقدار معین شده منبسط گردیده و باعث قطع مدار می شود. همچنین برای تشخیص اتصال کوتاه از یک سیم پیچ که تشکیل شده از تعداد دور کم سیم با قطر زیاد می باشد استفاده شده تا در صورت اتصال کوتاه سریعا اقدام به قطع مدار نماید.

 

جریان های مختلف فیوز مینیاتوری

در فیوزهای مینیاتوری 2 نوع جریان مطرح می باشد : 1. جریان نامی 2. جریان لحظه ای

جریان لحظه ای به جریانی گفته می شود که در مدت زمان بسیار کوتاهی ( کمتر از 1 ثانیه ) به مدار تحمیل می شود و فیوز توانایی تحمل آن را در آن مدت زمان کوتاه دارد. این عدد معمولا در یک کادر مستطیل شکل قرار گرفته و اعدادی همانند 3000 و 6000 را به خود اختصاص می دهد.

 

مشخصات و تیپ های مختلف فیوز مینیاتوری

فیوز مینیاتوری از نظر کاربرد به تیپهای B روشنایی ، C موتوری ، D ترانسفورماتوری ، K قدرت ، Z بسیار حساس تقسیم بندی می گردد:

فیوز مینیاتوری نوع B برای مصارف روشنایی:

کلید مینیاتوری تیپ B عموما برای مصارف خانگی و روشنایی کاربرد دارد. این نوع کلید ها به دلیل سرعت بالای عکس العمل در برابر اضافه جریان به کلید های تند کار نیز معروفند.

فیوز مینیاتوری نوع C برای مصارف موتوری:

کلید های مینیاتوری تیپ C برای مصارف موتوری کاربرد دارند. این نوع کلید های اضافه بار بالاتری را نسبت به تیپ B تحمل می کنند و به همین خاطر سرعت عکس العمل آنها به اضافه جریان کمتر بوده و به همین خاطر به فیوز مینیاتوری کم کار معروفند.

فیوز مینیاتوری تیپ D برای مصارف ترانسفورماتوری:

کلید های مینیاتوری ترانسفورماتوری برای مصارفی صنعتی خاص با جریان راه اندازی بسیار بالا مورد استفاده قرار می گیرند. همچنین شایان ذکر است که این کلید ها قابلیت تحمل جریان 10 تا 14 برابر جریان نامی خود را دارند.

فیوز مینیاتوری تیپ K برای مصارف قدرت:

کلید مینیاتوری های تیپ K برای استفاده در مدارات قدرت و موتورها مورد استفاده می باشند. نکته قابل ذکر حساسیت بالای این نوع از فیوز ها در برابر اضافه بار می باشد و در صورت اعمال اضافه جریان سریعا نسبت به قطع مدار اقدام می کنند.

فیوز مینیاتوری نوع Z با حساسیت بسیار بالا:

کلیدهای مینیاتوری نوع Z دارای حساسیت بسیار بالایی در برابر اضافه بار و اتصال کوتاه بوده و برای مدارهایی حساس بسیار مناسب می باشد.

 

زمان قطع فیوزهای مینیاتوری به ترتیب تیپ Z ، تیپ B ، تیپ C ،تیپ K و تیپ D  می باشد.

 همچنین فیوزهای مینیاتوری با جریان های نامی مختلفی به بازار عرضه می گردد.  2 آمپر  – 4 آمپر  – 6 آمپر  – 10 آمپر  – 16 آمپر  – 20 آمپر  – 25 آمپر  – 32 آمپر  – 40 آمپر  – 50 آمپر  - 63 آمپر

 

 

40 آیتم

جدولی  لیست 

40 آیتم

جدولی  لیست 

پرفروش ترین ها

محصولی مطابق با انتخاب وجود ندارد.