محصول مورد نظر با موفقیت به سبد خرید افزوده شد.

اینورتر موج سینوسی-خورشیدی

اینورتر چیست و چه کاربردی دارد ؟

اینورتر یک مبدل می باشد که جریان مستقیم با ولتاژ 12 ولت یا 24 ولت را از باتری دریافت و آن را به جریان متناوت با ولتاژ 220 ولت تبدیل می کند. به بیان ساده به وسیله اینورتر شما قادر خواهید بود تا با استفاده از برق باتری وسایلی مثل لامپ، وسایل آشپزخانه، تلویزیون، رادیو، کامپیوتر و ... روشن کرده و استفاده نمایید. کار با اینورتر بسیار ساده می باشد و کافیست تا شما اینورتر را به باتری متصل کرده و از خروجی های آن برای برق وسایل الکتریکی خود استفاده کنید. اینورتر با استفاده از توان باتری های 12 ولت، 24 ولت و یا مجموعه ای از باتری ها که به صورت موازی به یکدیگر متصل شده ولتاژ12 ولت را به 220 ولت تقسیم می کند. با مصرف انرژی باتری ها به وسیله دستگاه های متصل به اینورتر می بایست مجدد آنه را شارژ نماییم. شارژ شدن باتری می تواند به وسیله دینام ماشین، موتور برق، پنل خورشیدی، توربین بادی و یا اتصال باتری به یک شارژر اکتریکی انجام شود.

 

انواع اینورتر

در ادامه به بررسی 2 نوع از اینورترهای موجود در بازار می پردازیم، اینورتر سینوسی کامل و اینورتر شبه سینوسی

اینورتر سینوسی - اینورتر خورشیدی

اینورتر سینوسی کامل (Pure Sine Wave)

اینورتر سینوسی ( اینورتر خورشیدی )کامل به دلیل شکل موج خروجی خود با این نام معرفی می گردد. برق خروجی از اینورتر خورشیدی کامل بسیار شبیه به برق سراسری بوده و از آنجایی که تمامی وسایل الکتریکی با توجه به برق سراسری طراحی شده است این نوع از اینورتر برای برق دهی به تمامی وسایل الکتریکی به خصوص وسایل موتور دار، مانند یخچال، پمپ آب و ...، مناسب می باشد.

اینورتر سینوسی کامل به نسبت اینورتر شبه سینوسی قیمت بالاتری دارد. این امر به دلیل طراحی دقیق اینورتر خورشیدی کامل برای تولید برقی همانند برق سراسری می باشد.

 

اینورتر شبه سینوسی(Modified Sine Wave)

اینورتر شبه سینوسی به دلیل شکل موج خروجی خود با این نام معرفی می گردد. شکل موج خروجی اینورتر شبه سینوسی دارای شکستگی های متعدد در طول موج خود می باشد. اینورتر شبه سینوسی به نسبت اینورتر سینوسی کامل قیمت پایین تری دارد. این امر به دلیل طراحی ساده تر و عدم نیاز به شباهت کامل خروجی با برق شهری می باشد. یکی از نقاط ضعف اینورترهای شبه سینوسی ایجاد نویز برروی دستگاه های رادیویی می باشد.  شایان ذکر است اینورتر شبه سینوسی برای مصارفی مانند بخاری المنتی، کتری برقی و ... و یا وسایلی که دارای آداپتور می باشند مناسب است.

 

مقایسه اینورتر خورشیدی کامل با اینورتر شبه سینوسی

مزایای اینورتر سینوسی کامل به اینورتر شبه سینوسی به شرح زیر می باشد:

  1. خروجی اینورتر سینوسی کامل همانند برق سراسری از اعوجاج کمی برخوردار می باشد.
  2. با استفاده از آن مصرف کننده هایی مانند اجاق های مایکروویو، و وسایل دارای موتور AC دارای راندمان بالاتر، صدای کمتر و اتلاف انرژی کمتری می باشند.
  3. کاهش نویز الکتریکی در وسایلی مانند : فن ها، لامپ فلوئورسنت، آمپلی فایرها، تلویزیون، کنسول های بازی، تلفن و دستگاه فکس
  4. جلوگیری از آسیب رسیدن به سخت افزارهای کامپیوتر و ایجاد نویز در مانیتور

اینورتر شبه سینوسی دارای پشتیبانی قابل قبول برای بسیاری از وسایل الکتریکی می باشد و به دلیل قیمت مناسب آن سهم بازار خوبی را به خود اختصاص داده است. اگر بیشینه مصرف شما برای دستگاه هایی مانند لامپ رشته ای، تلویزیون، کتری برقی و... می باشد تهیه آن به شما توصیه می گردد.

اینورتر خورشیدی کامل بیشتر مناسب دستگاه های حساس الکتریکی مانند پرینتر، فکس، دستگاه های دارای موتور AC، دسنگاه های رادیویی و ... می باشد.

 

استفاده از اینورتر برای بکاپ برق ساختمان

یک راه بسیار ساده برای استفاده از اینورتر برای بکاپ برق ساختمان متصل کردن آن به باتری اتوموبیل (در هنگام روشن بودن خودرو) و استفاده از خروجی آن برای وسایل ضروری خانه می باشد.

 

چه اینورتری بخرم ؟

میزان خروجی اینورتر مورد نیاز شما برابر با مجموع توان وسایل مصرفی می باشد. توان وسایل مختلف را معمولا می توان از برچسب مشخصات آنها بدست آورد. درصورت عدم آگاهی از توان مصرفی یک دستگاه با فروشنده یا کارخانه سازنده تماس گرفته و اطلاعات دقیق در آن بدست آورید. توصیه ما به شما استفاده از اینورتر با توان 20% تا 50% بیشتر از مجموع وسایل مصرفی می باشد. همچنین خروجی اینورتر می بایست 2 برابر توان مصرفی بزرگترین دستگاه شما باشد. این امر به این خاطر است که توان مصرفی نوشته شده بر روی دستگاه ها توان نامی آنها می باشد اما در برخی از وسایل، دستگاه در لحظه راه اندازی توانی تا 2 برابر توان نامی خود در لحظه راه اندازی مصرف می کند. توان راه اندازی در حالت عمومی تا 2 برابر و در برخی از دستگاه ها تا 7 برابر می باشد. بنابراین استفاده از اینورتر با توان خروجی بالاتر باعث جلوگیری از آسیب دیدن وسایل الکتریکی و اینورتر می گردد.

 

نحوه استفاده از اینورتر ؟ چه نوع کابلی مناسب است ؟

بسیاری از اینورترهای کوچک دارای کابل هایی با سوکت سوسماری بوده که به راحتی قابل نصب بر روی باتری اتوموبیل می باشد. اینورتر های با توان بالاتر را می باست به وسیله کابلی مناسب به باتری متصل کرد. مشخص کردن نوع کابل مورد نیاز بستگی به فاصله باتری و اینورتر دارد. در حالت کلی توصیه می گردد که برای اتصال اینورتر به باتری از زخیم ترین و کوتاه ترین کابل موجود استفاده نمایید.

 شما می توانید تمامی اطلاعات مورد نیاز خود را به صورت کاملا رایگان و در کوتاه ترین زمان ممکن از نشرنیرو دریافت کنید و پس از مشاوره با کارشناسان ما اقدام به خرید اینورتر سینوسی ( اینورتر خورشیدی ) مورد نظر کنید.

شما می توانید تمامی اطلاعات مورد نیاز خود را به صورت کاملا رایگان و در کوتاه ترین زمان ممکن از نشرنیرو دریافت کنید و پس از مشاوره با کارشناسان ما اقدام به خرید کالای مورد نظر کنید.

21 آیتم

جدولی  لیست 

21 آیتم

جدولی  لیست 

پرفروش ترین ها

محصولی مطابق با انتخاب وجود ندارد.